Пятница, 23.04.2021, 00:35
Приветствую Вас Гость

Марганецкий информационный портал

                               город Марганец, Днепропетровская область, Украина

Организации города
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Меню сайта
Наш опрос
Оцените наш сайт
Всего ответов: 608
Главная » 2012 » Ноябрь » 15 » Інформує податкова
Інформує податкова
20:02

ШАНОВНІ СУБ’ЄКТИ ГОСПОДАРЮВАННЯ !
16 листопада 2012 року
відбудеться
КУЩОВИЙ С Е М І Н А Р
ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ
Новації оподаткування юридичних осіб в умовах дії Податкового кодексу України:
• умови реєстрації платником податку на додану вартість
• права та обов’язки платників податків у частини подання до органів ДПС податкової звітності в електронному вигляді.
Запровадження сервісу Акредитованого центру сертифікації електронних ключів.
Зміни в заповненні розрахункового документу «призначення платежу», затверджені наказом Міністерства фінансів України від 07.07.2012 №817.


Щодо нового сервісу „Тиждень тематичних консультацій” на офіційному веб-порталі ДПС України.
«Пульс податкової» - антикорупційний проект під егідою Голови ДПС України Клименка О.В.Семінар відбудеться за адресою:
м. Нікополь, проспект Трубників, буд. 27.
Початок семінару об 11-00 годині ранку.
Довідки за телефонами: 5-22-78, 0(5662) 2-13-41

Сервіс «Пульс податкової»
Антикорупційний проект «Пульс податкової» - це унікальний сервіс, що забезпечує зворотній зв´язок податкової служби з платниками податків. Ціль проекту – подолання проявів корупції в органах державної податкової служби, ліквідація перешкод, що заважають провадити підприємницьку діяльність, усунення труднощів у спілкуванні із посадовими особами податкової служби, формування у громадян об´єктивної оцінки діяльності органів ДПС.
Платники податків можуть звернутися до сервісу «Пульс податкової» щодо вирішення в оперативному порядку проблем, які виникають у них при зверненні до органів податкової служби усіх рівнів.
Сервіс «Пульс податкової» - усуває труднощі у спілкуванні із податковою.
Лінія ДПС України працює за принципом call-back – податківці не тільки приймуть звернення, але й потім повідомлять про результати перевірки та вжиті заходи.
Державна податкова служба України презентувала та розмістила у вільному доступі в Інтернет-мережі новий відеоролик соціальної спрямованості, в якому закликає підприємців активніше користуватися інтерактивним сервісом «Пульс податкової».
З роликом можна ознайомитися на офіційній сторінці ДПС України у соціальній мережі Facebook


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ від 03.10.2012 №4975/0/71-12/15-1217

Щодо запровадження нових підходів в
адмініструванні податку на прибуток

У зв'язку із прийняттям Закону України від 5 липня 2012 року №5083-VІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та у зв'язку з проведенням адміністративної реформи в Україні» (надалі по тексту - Закон №5083-VІ), а також на виконання підпунктів 3.1 та 3.2 пункту 3 протоколу апаратної селекторної наради ДПС України від 09.08.2012 №15-п, Департамент оподаткування юридичних осіб ДПС України звертає увагу на наступне.
З 1 січня 2013 року докорінно змінюється підхід до декларування та сплати платниками податку на прибуток своїх податкових зобов'язань.
Так, з 1 січня 2013 року до Податкового Кодексу будуть внесені зміни згідно із Законом України №5083-VI, зокрема, в частині змін пункту 57.1 статті 57 Податкового Кодексу щодо строків сплати податкових зобов'язань. Це в свою чергу призведе до зміни методики адміністрування податку на прибуток.
Передбачено, що платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
Платники податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році без подання податкової декларації за звітні (податкові) періоди (календарний квартал, півріччя та дев'ять місяців) та не сплачують авансового внеску.
Платники податку, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний (податковий) період не перевищують 10 мільйонів гривень, та неприбуткові установи (організації) сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку подають до органів державної податкової служби за звітний (податковий) рік і не сплачують авансових внесків.
У разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал. Такий платник податку авансових внесків у другому - четвертому кварталах звітного (податкового) року не здійснює, а податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до органу державної податкової служби в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Платник податку, який за підсумками минулого звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов'язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками першого кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань.
У складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні дванадцять місяців. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.
При цьому дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому визначено граничний строк подачі річної податкової декларації за попередній звітний (податковий) рік, до місяця подання податкової декларації за поточний звітний (податковий) рік.
Форма розрахунку, передбачена у цьому пункті, затверджується у порядку, встановленому цим Кодексом.
Хочемо наголосити на те, ДПС України підготовлено зміни до відповідних форм податкових декларацій з податку на прибуток, які на теперішній час проходять процес погодження з відповідними міністерствами та відомствами у порядку, визначеному законодавством.
Головним у таких змінах є те, що платники податку на прибуток самостійно визначатимуть авансовий внесок, що підлягатиме сплаті щомісячно.
При цьому, пунктом 2 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу встановлено, що платники податку на прибуток підприємств, які починаючи з 2013 року подають річну податкову декларацію відповідно до пункту 57.1 статті 57 цього Кодексу, сплачують у січні - лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев'ять місяців 2012 року, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Таким чином, проведення розрахунків сплати податкових зобов'язань починаючи з 1 січня 2013 року буде здійснюватися виключно за встановленими Податковим кодексом підходами.

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ від 18.10.2012 №6401/0/71-12/15-2217
Щодо застосування штрафних санкцій
до платників єдиного податку - юридичних осіб у 2012 році

Відповідно до пункту 113.3 статті 113 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №275 5-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс) штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених Кодексом та іншими законами України.
Згідно з пунктом 50.1 статті 50 Кодексу платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний:
а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;
б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.
Пунктом 120.1 статті 120 Кодексу визначено, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
У разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу (пункт 126.1 статті 126 Кодексу).
Відповідно до пункту 300.1 статті 300 платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
Разом з тим, абзацом 2 пункту 7 підрозділу 10 розділу XX „Перехідні положення” Кодексу визначено, що штрафні санкції до платників єдиного податку за порушення у 2012 році порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій платника єдиного податку та повноти сплати сум єдиного податку платниками не застосовуються.
Враховуючи вищезазначене, неподання або несвоєчасне подання платниками єдиного податку - юридичними особами податкових декларацій тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі, встановленому пунктом 120.1 статті 120 Кодексу.
У разі несплати суми грошового зобов'язання у встановлені чинним законодавством строки до платників єдиного податку - юридичних осіб застосовуються штрафні санкції у розмірі, встановленому пунктом 126.1 статті 126 Кодексу.
Якщо на картці особового рахунку платника єдиного податку - юридичної особи рахується переплата по єдиному податку, то сума грошового зобов'язання, зазначеного у податковій декларації, погашається за рахунок переплати, а штрафні санкції за несплату грошового зобов'язання у встановлені чинним законодавством строки до платника не застосовуються.
До платників єдиного податку - юридичних осіб не застосовуються штрафні санкції, встановлені пунктом 50.1 статті 50 Кодексу та якщо грошове зобов'язання, зазначене у податковій декларації, сплачено таким платником у встановлені чинним законодавством строки, але не в повному обсязі.

Перелік адміністративних послуг, які надає ДПС України,
розміщено на сайті податкового відомства

У розділі „Каталог послуг” на офіційному веб-порталі ДПС України (http://www.sts.gov.ua) платники податків можуть ознайомитися із переліками безоплатних та платних адміністративних послуг, що надаються органами ДПС.
До платних послуг увійшли послуги, пов’язані з ліцензуванням виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. У розділі розміщено також інформацію щодо нормативно-правових актів, які регламентують надання адміністративних послуг, термінів їх надання, а також перелік органів ДПС, до яких необхідно звернутися для їх отримання.
Для зручності платників на сайті розміщені електронні форми заяв, необхідні для отримання таких послуг.

До уваги платників єдиного податку!

Всім фізичним особам – підприємцям, які перебувають на спрощеній системі оподаткування необхідно звірити діючі ставки податку з новими ставками, затвердженими Рішенням 37 сесії Марганецької міської Ради №843-37/УІ від 07 червня 2012 року „Про встановлення ставок єдиного податку в м. Марганець”, яке набуває чинності з 01 січня 2013 року.
У разі зміни ставки Вам необхідно в строк до 15 грудня 2012 року подати до Марганецького відділення Нікопольської ОДПІ заяву про застосування спрощеної системи оподаткування щодо зміни ставки єдиного податку.
Також нагадуємо, що Вам необхідно змінити види економічної діяльності згідно національного класифікатора України ДК 009:2010 "Класифікація видів економічної діяльності".
Для приведення кодів видів діяльності відповідно до КВЕД-2010 фізичним особам – підприємцям потрібно звертатися до державних реєстраторів із відповідними документами, а саме:
- реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця, які містяться в ЄДР (Форма №11), яка в переліку змін, що вносяться до відомостей про фізичну особу - підприємця, містить поле "зміна видів діяльності, що здійснює фізична особа - підприємець".
Зміна видів діяльності проводиться безоплатно.Подавати документи державному реєстратору можна буде до кінця 2012 року.
Автоматично ніякі зміни проводитись не будуть.

РРО передаватимуть дані в електронній формі
Встановлено технічні вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі в реєстраторах розрахункових операцій (далі - РРО) для різних сфер застосування та вимоги до модемів. РРО передаватимуть дані в електронній формі дротовими або бездротовими каналами зв'язку згідно з технологією, розробленою Національним банком України.
Вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних та Порядок передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків РРО дротовими або бездротовими каналами зв'язку до органів державної податкової служби затверджено наказом Міністерства фінансів України від 08.10.2012р. №1057, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.10.2012р. за №1743/22055.
Наказ набрав чинності з 5 листопада 2012 року.
Нагадаємо, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані проводити розрахункові операції через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО.
З 1 січня 2013 року подання суб’єктами господарювання до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО, відповідно до вимог Закону України від 02.10.10 №265 (у редакції Закону України від 24.05.2012 №4834-VI) є обов’язковим.

ШАНОВНІ ПЛАТНИКИ ПОДАТКІВ!

На виконання доручення Президента України Віктора Януковича ДПС України здійснює комплекс заходів для підготовки Програми лібералізації державної податкової політики на 2013-2014 рр.
«Заходи з лібералізації податкової системи повинні запроваджуватися, в першу чергу, відповідно до побажань підприємців. Особливу увагу ми приділяємо думці малого та середнього бізнесу в регіонах, у тому числі малих містах та депресивних територіях. На керівника кожного територіального органу ДПС покладена відповідальність не тільки за ефективне запровадження законодавчих інновацій на місцях, але й на формування у тісному діалозі з бізнесом пропозицій щодо їх удосконалення», - зазначив голова ДПСУ О. Клименко.
Олександр Клименко підкреслив, що ДПС України постійно працює над спрощенням системи адміністрування платежів та створенням законодавчих передумов для підтримки бізнесу.
Наприклад, за ініціативою податкової служби значно розширена спрощена система оподаткування для бізнесу за рахунок введення п'ятої та шостої груп платників єдиного податку. На даний момент У Верховній Раді зареєстровані законопроекти №11284-11285 із поправками до Податкового кодексу та інших законодавчих актів для вдосконалення адміністрування податків і зборів, що передбачає зменшення ставок оподаткування для 5 та 6 груп платників єдиного податку: з 7 та 10% до 5 та 7%. Крім того, скасовується обмеження кількості найманих працівників
Бажаючі можуть надіслати свої пропозиції щодо удосконалення податкового законодавства та поліпшення роботи органів ДПС на електронну адресу taxservice@sts.gov.ua.
Всі пропозиції будуть оприлюднені на єдиному веб-порталі ДПС України у спеціально створеному банері.
Дякуємо за активну громадянську позицію!

Просмотров: 1065 | Добавил: Nalog
Рейтинг: 0.0/0
Позволяет ли ваша скорость в Интернет смотреть видео?
Всего ответов: 1835
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Календарь новостей
«  Ноябрь 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Поиск
Рекламная площадка
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0