Среда, 20.02.2019, 00:55
Приветствую Вас Гость

Марганецкий информационный портал

                               город Марганец, Днепропетровская область, Украина

Организации города
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Меню сайта
Наш опрос
Какое у вас разрешение экрана?
Всего ответов: 732
Главная » 2013 » Май » 28 » ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ - ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ І ДІЇ ПРИ ЗАГРОЗІ ВИНИКНЕННЯ І ВИНИКНЕННІ АВАРІЙ НА МЕРЕЖАХ ГАЗОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ - ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ І ДІЇ ПРИ ЗАГРОЗІ ВИНИКНЕННЯ І ВИНИКНЕННІ АВАРІЙ НА МЕРЕЖАХ ГАЗОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
10:37
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ І ДІЇ ПРИ ЗАГРОЗІ ВИНИКНЕННЯ І ВИНИКНЕННІ АВАРІЙ НА МЕРЕЖАХ ГАЗОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

ПРАВИЛА з безпеки користування побутовими газовими приладами і апаратами.

1. Ці Правила обов’язкові для всіх посадових осіб об’єктів господарювання, що займаються експлуатацією житлового фонду, які відповідають за безпечну експлуатацію газового обладнання житлових і громадських будинків, а також громадян, що використовують газ у побуту.
2. Відповідальними за цілісність і справний стан газового обладнання є об’єкти господарської діяльності, на балансі яких воно знаходиться, а в будинках і квартирах на праві приватної власності – їх власники.
3. Відповідальність за безпеку користування побутовими газовими приладами і апаратами в будинках, квартирах і за дотримання їх в належному стані несуть особи, що користуються газом. Відповідальність за стан димових і вентиляційних каналів в житлових будинках місцевих державних адміністрацій і відомчому житловому фонді несуть житлові експлуатаційні контори (домоуправління), а в будинках і квартирах на правах приватної власності – їх власники.
4. В житлових експлуатаційних та інших організаціях, що мають побутові газові прилади і апарати, наказом керівника повинні назначатися із числа керівного складу і спеціалістів особи, що відповідають за безпечну експлуатацію внутрішнього газового обладнання.
5. Відповідальні особи, за виключенням власників будинків і квартир на праві приватної власності, повинні здати екзамен на знання правил з вимог безпеки в газовому господарстві.
6. Особи, що користуються газовими приладами і апаратами зобов’язані:
6.1. Пройти інструктаж в технічному кабінеті на об’єкті газового господарства або самостійно ознайомитися з Інструкцією (керівництвом) з експлуатації газових приладів і апаратів, що встановлені в квартирі або будинку.
6.2. Забезпечити цілісність і підтримання в порядку газового обладнання.
6.3. Слідкувати за нормальною роботою газового обладнання, димоходів і вентиляції, перевіряти тягу до ввімкнення і під час роботи газових приладів за відведенням продуктів згорання газу в димохід. Перед користуванням газифікованою пічкою перевірити чи відкрито повністю шибер, періодично очищати від сміття, битої цегли “кишеню” димоходу.
6.4. При закінченні користуванням газом закрити крани на газових приладах і перед ними, а при розміщенні балонів всередині кухні додатково закрити вентилі балонів.
6.5. При несправності газового обладнання викликати працівників об’єкту газового господарства.
6.6. Закрити негайно крани горілок газових приладів при раптовому перериванні в подачі газу і повідомити аварійну службу об’єкта газового господарства.
6.7. При появі в приміщенні запаху газу негайно припинити користування газовими приладами, закрити крани на приладах і до них, відкрити вікна для провітрювання приміщень, викликати аварійну службу об’єкта газового господарства.
Не запалювати вогню, не палити, не включати освітлення і електроприлади, не користуватися електродзвінками.
6.8. Перед входом в підвали (погреби), до включення освітлення і електроприладів, треба переконатися у відсутності запаху газу.
6.9. При виявленні запаху газу в підвалах (погребах), під’їздах, у дворі або на вулиці необхідно:
повідомити аварійну газову службу за телефоном – 104;
вжити заходи щодо виведення людей із загазованого середовища та при появі відкритого вогню або іскри;
до прибуття аварійної бригади організувати провітрювання приміщення.
6.10. Власники будинків і квартир на праві приватної власності, крім вищеназваних вимог, повинні своєчасно заключати договір на технічне обслуговування газового обладнання. Забезпечувати перевірку димоходів і вентиляційних каналів в терміни, які встановлені правилами безпеки в газовому господарстві. В зимовий час періодично перевіряти оголовки з метою недопущення їх промерзання і закупорки.

7. Абонементам забороняється:
7.1. Виконувати самовільну газифікацію будинку (квартири), переставлення, заміну і ремонт газового обладнання.
7.2. Виконувати перепланування приміщень, де встановлені газові прилади.
7.3. Вносити зміни в конструкцію газових приладів, змінювати улаштування димових і вентиляційних систем (каналів) заклеювати вентиляційні канали, замуровувати “кишеню” і люки, що призначаються для очищення димоходів.
7.4. Відключати автоматику безпеки і регулювання, користуватися газом при несправних газових приладах, автоматиці, арматурі і газових балонах.
7.5. Користуватися газом при порушенні щільності кладки, штукатурки (тріщини) газифікованих пічок і димоходів.
7.6. Користуватися газом після закінчення терміну дії акта про перевірку і очищення димових і вентиляційних каналів.
7.7. Виконувати очищення, перевірку димових і вентиляційних каналів, а також заміну балонів газобалонної установки без проходження навчання і отримання дозволу від об’єкту газового господарства.
7.8. Користуватися газовими приладами при зачинених кватирках, жалюзійних решітках, решітках вентиляційних каналах, щілинах під дверми ванних кімнат і кухонь, при відсутності тяги в димоходах і вентиляційних каналах.
7.9. Залишати працюючі газові прилади без догляду, крім розрахованих на безперервну роботу і що мають для цього відповідну автоматику.
7.10. Допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, а також осіб, що не контролюють свої дії, не знають правил користування цими приладами.
7.11. Прив’язувати до газопроводів мотузки і навантажувати їх.
7.12. Використовувати газ і газові прилади не за призначенням. Користуватися газовими плитами для опалення приміщень.
7.13. Користуватися приміщеннями, де встановлені газові прилади, для сну і відпочинку.
7.14. Використовувати відкритий вогонь для знаходження витікання газу.
7.15. Зберігати в приміщеннях і підвалах порожні і повні газові балони для зріджених газів.
7.16. Розміщувати в газифікованому приміщенні більше одного балону місткістю 50 (55) л або двох балонів місткістю 27 л кожний. Балони повинні знаходитися в тому приміщенні, що і газові прилади.
7.17. Встановлювати балони з газом в газифікованому приміщені на відстані менше 1м від радіатора опалення або пічки. При установці екрану, що оберігає балони від нагрівання, ця відстань може бути зменшена до 0,5 м, а відстань між балоном і екраном не менше 10 см.
Розміщувати балони напроти пічних дверцят на відстані менше ніж 2 м.
7.18. Вмикати і вимикати електроосвітлення, користуватися відкритим вогнем, електроопалювальними приладами і опалювальними пічками під час заміни балонів, які встановлені в приміщенні.
При знаходженні в загазованій квартирі (приміщенні) або на загазованій ділянці місцевості з метою запобігання виникненню пожежі (вибуху) газоповітряної суміші суворо забороняється:

В загазованій квартирі (приміщенні):
для виключення виникнення іскріння, яке може призвести до вибуху (загорання газоповітряної суміші) забороняється вмикати і вимикати електричні прилади (освітлення, печі, каміни, праски, телевізори, магнітофони, радіо, дрилі та інші); користуватися електричними і акумуляторними ліхтарями, які не мають вибухонебезпечного виконання; користуватися електродзвоником; дзвонити по телефону; виконувати дії з металевими предметами для виключення удару один об одного;
користуватися відкритим вогнем (запалювати сірники або запальничку, палити).

На загазованій ділянці місцевості:
для виключення виникнення іскріння, яке може призвести до вибуху (загорання газоповітряної суміші) забороняється ставити машини, заводити машини, що стоять, і проїжджати біля загазованого газового колодязя, газорозподільного пункту, групової резервуарної установки ближче 15 м з підвітряної сторони; користуватися електричними і акумуляторними ліхтарями, які не мають вибухонебезпечного виконання; виконувати дії з металевими предметами з метою виключення удару один об одного;
користуватися відкритим вогнем і розводити вогнища ближче 50 м від загазованої ділянки місцевості.

При виявленні запаху газу в квартирі (приміщенні),
де встановлені газові прилади:
негайно закрити крани на газових приладах і перед ними (при розміщенні балонів з скрапленим газом додатково закрити вентилі у балонів);
вжити заходи щодо виведення людей із загазованих приміщень (квартири, дому);
із не загазованого приміщення за телефоном “04” викликати аварійну газову службу і організувати провітрювання приміщення;
по прибутті бригади аварійної газової служби діяти за їх вказівками.

При відчутті запаху газу в приміщеннях громадських
будинків з масовим накопиченням людей:
негайно за телефоном “104” повідомити газову аварійну службу; по селектору або іншими способами повідомити людей, що знаходяться в приміщеннях, про негайне, без паніки, залишення приміщень;
організувати провітрювання приміщень шляхом відкривання вікон і дверей;
організувати чергування біля входів у приміщення з метою недопущення заходу до приміщення людей до приїзду бригади аварійної газової служби;
при прибуттю бригади аварійної газової служби діяти за їх вказівками.

Вибух (пожежа) в квартирі:
закрити всі крани на газових приладах і перед ними (при розміщенні балонів всередині кухні додатково закрити вентилі балонів);
за телефоном “104” повідомити в аварійну газову службу;
організувати гасіння пожежі, при необхідності повідомити за телефоном “101” черговому пожежної охорони;
організувати надання першої медичної допомоги потерпілим, при необхідності викликати за телефоном “103” швидку медичну допомогу;
не допускати сторонніх у приміщення, де виник вибух, зберегти місце і обстановку після вибуху (пожежі).

Запах газу в під’їзді або в підвалі житлового будинку:
за телефоном “104” повідомити місцеву аварійну газову службу;
організувати провітрювання під’їзду (підвалу) відкриттям дверей (по можливості і вікон);
організувати охорону місця загазованості до прибуття бригади аварійної газової служби, не допускати в загазовані приміщення людей з відкритим вогнем;
по прибутті бригади аварійної газової служби діяти за їх вказівками.

Наявність рідкої фази скрапленого газу в горілках газових приборів
або підвищення тиску газу перед горілками газових приладів
у споживача газу:
негайно закрити всі крани на внутрішній квартирній газовій розводці і приборах, організувати провітрювання приміщень квартири;
за телефоном “104” повідомити в аварійну газову службу;
повідомити сусідів про необхідність вжиття аналогічних заходів безпеки, якщо в їх квартирах в горілках газових приладів є наявність рідкої фази (або спостерігається підвищений тиск газу в приладах).
Запах газу на вулиці (у газового колодязя), у газорозподільного пункту, групової резервуарної установки, у груповій шафі газобалонної установки
за телефоном “104” повідомити в аварійну газову службу;
організувати охорону місця загазованості до прибуття бригади аварійної газової служби, не допускати в зону загазованості людей з відкритим вогнем.

При необхідності для вирішення окремих питань:

з ремонту газового обладнання, встановлення або заміни газових приладів, монтажу газопроводів, для очищення димоходів і вентиляційних каналів, отримання технічних умов на газифікацію будинків і квартир, виконання проектної документації на газифікацію та інших питань звертайтесь до адміністрації місцевих об’єктів газового господарства;
у разі порушення безпеки з експлуатації газового господарства, обладнання і приладів і загрози виникнення вибуху або пожежі звертайтесь до аварійної газової служби за телефоном “104”.

Будьте пильними !
Марганецьке УЕГГ
Просмотров: 3947 | Добавил: bing
Рейтинг: 0.0/0
Позволяет ли ваша скорость в Интернет смотреть видео?
Всего ответов: 1825
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Календарь новостей
«  Май 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Поиск
Рекламная площадка
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0